20 Feb

Netto wprowadza usługę zakupów online

Obecnie udogodnienie to dostępne jest już w blisko 40 sklepach Netto, a plany sieci na 2022 r. Pozwolą na zaoferowanie tego rozwiązanie kolejnym klientom. Łącznie Netto kończy rok Platforma handlowa ZuluTrade Forex 2021 z prawie 600 sklepami zlokalizowanymi w całym kraju. Proces konwersji będzie kontynuowany także w przyszłym roku. Pierwsze sklepy Netto 3.0 po transformacji Tesco w 2022 r.

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

Głównym wyróżnikiem Netto Polska jest koncept dzierżawców. Są to stoiska piekarnicze oraz mięsne (ponad 100 firm) lokalnych firm, które są mocno rozpoznawalne w danym regionie. Aktualnie firma rozwija się w nowym koncepcie pod hasłem „Zakupy w skandynawskim stylu” i cyklicznie poddaje renowacji wszystkie istniejące placówki. Sieć jest dobrze znana w południowej, zachodniej, północnej i środkowej Polsce. W wydanym oświadczeniu Tesco wskazało, że ma silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu w trzech pozostałych krajach.

Goodbye, Tesco! Tak wyglądała historia brytyjskich sklepów w Polsce

  1. Oszczędność czasu w zestawieniu z oszczędnością pieniędzy, którą w ramach codziennych zakupów oferuje Netto, to zdecydowanie korzystne połączenie.
  2. Lokalizacja nowego salonu to centrum handlowe Westfield w Oberhausen, w Nadrenii-Północnej Westfalii.
  3. Wraz z biegiem lat zmieniały się oczekiwania klientów.
  4. W wydanym oświadczeniu Tesco wskazało, że ma silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu w trzech pozostałych krajach.
  5. Rozpoczęcie obsługi konwertowanych sklepów Tesco/Nettoprzez przejęty od Tesco magazyn w Gliwicach.

W czerwcu 2020 roku Salling Group, właściciel sieci handlowej Netto podpisał umowę z właścicielem sieci handlowej Tesco, o zakupie polskiej części biznesu wywodzącej się z Wielkiej Brytanii. W wyniku umowy ok. 300 sklepów Tesco w ciągu najbliższych lat zostanie przebudowanych i zmieni się w sklepy Netto. Na przestrzeni kolejnych miesięcy prowadzono prace w związku z zaplanowaną modernizacją istniejących placówek – w efekcie aż 30 z nich zyskało nowy wygląd i udogodnienia dla klientów. Końcówka trzeciego i czwarty kwartał roku upłynęły z kolei pod znakiem rozwoju organicznego – 2022 zakończy się otwarciem łącznie 14 nowych sklepów. Salling Group to duńska grupa detaliczna, która jest właścicielem sieci sklepów Netto.

Strategia podatkowa Netto Indygo Sp. z o.o. 2021

– Polscy klienci mogą spodziewać się zmodernizowanych sklepów i atrakcyjnych zakupów. Z niecierpliwością oczekujemy na zjednoczenie zespołów obu firm. Planujemy wydać ponad 1 miliard złotych na przekształcenie obecnych sklepów Tesco – mówi Per Bank. Salling Group planuje Kropz otrzymuje zgodę regulacyjną z Południowej Afryki dla kredytu z Funduszem ARC przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach, zapowiedziano także.

Tesco we Wrześni niszczeje. Kompleks czeka na inwestora

To nie tylko otwarcie 250 sklepów Netto w miejsce Tesco, ale także integracja obu zespołów, liczących w sumie ponad osób. 18 czerwca 2020 Netto Polska podjęła decyzję o przejęciu polskiej spółki brytyjskiej sieci handlowej Tesco – Tesco Polska (301 sklepów, 2 centra dystrybucji, około 7000 pracowników)[9]. W 1990 roku Netto weszło też do Wielkiej Brytanii. Jednak po 20 latach sklepy sprzedano brytyjskiej sieci supermarketów Asda, należącej do amerykańskiego giganta Walmart. W 2014 roku właściciel Netto wrócił na Wyspy, uruchamiając sklepy Netto we współpracy z siecią supermarketów J Sainsbury.

Kiedyś było tu Tesco, teraz powstanie park handlowy. To kolejna taka inwestycja

Wraz z wydaniem przez UOKiK ostatecznej zgody na przejęcie 301 sklepów i dwóch centrów dystrybucji Tesco przez Salling Group, właściciela sieci Netto. Otwarcie pierwszych czterech sklepów Netto w miejsce Tesco nastąpiło niespełna dwa miesiące później, 27 maja. Tego samego dnia liczba sklepów Netto w Polsce przekroczyła 400, a zaledwie cztery miesiące później wynosiła już 500 placówek. „Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce.

Podobnie jest w przypadku francuskich Carrefoura, Intermarche, Leclerca czy Auchana. W roku 2006 w Zjednoczonym Królestwie logo Netto usunięto z plastikowych toreb, służących do transportowania zakupów. Sklep odkrył bowiem, że torby bez znaków towarowych są chętniej używane ponownie przez klientów, co przyczynia się do ograniczenia plastikowych odpadów[4][5]. Asortyment zakłada ok. 95 procent produktów od polskich dostawców.

Nowe sklepy otwarto głównie jako obiekty wolnostojące. Fabrycznej czy w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Kaliskiej, działają w obrębie parków lub galerii Google (NASDAQ:GOOGL) Cloud EOS łączą siły – Wiadomości handlowe na żywo handlowych. – Przejęcie polskiej części biznesu Tesco pozwoliło nam zdecydowanie przyspieszyć wzrost naszej sieci w Polsce – mówi Jerzy Tymofiejew.

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym Netto pojawia się z usługą zakupów online. Netto kończy 2022 rok licząc ponad 660 sklepów w kraju. Tylko na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy dyskonter otworzył kolejne 60 placówek, a także zmodernizował następne 30. W tym czasie liczba wizyt klientów w sklepach Netto zwiększyła się o blisko 53%. Transformacja Tesco ruszyła 16 marca 2021 r.

To olbrzymie przedsięwzięcie, które wymagało wkładu i zaangażowania we wszystkich obszarach naszego biznesu. Ale udało się, a dzięki temu Netto urosło z niespełna 400 do blisko 600 sklepów w ciągu jednego roku – mówi Jerzy Tymofiejew, Chief Investment Officer Netto Polska. – Motorem napędowym rozwoju sieci była bez wątpienia integracja Tesco i Netto.

Leave a Reply