23 Jun

Śniadanie w Polsat News i Cztery strony prasy zmieniają pasma emisji

Dlatego potrzebne są również szczegółowe wskazówki w tekście. Dzienniki ogólnopolskie od lat budują równolegle swoją pozycję w sprzedaży wersji drukowanych i e-wydań a także udostępniając bezpłatne treści na stronach internetowych. Dziś prezentujemy rankingi we wszystkich tych kategoriach. Nie wiesz, jak zabrać się za tworzenie notek prasowych? Zaufaj naszej agencji – copywriting to nasza codzeinność.

Ważne pytania, na które opowiada informacja prasowa

Traktując je jako kolejny element strategii content marketingowej, łatwiej będzie osiągnąć założone cele. Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Sago Media w celach marketingowych, promocyjnych i przedstawienia oferty. Największą szansę na publikację mają poradnikowe informacje prasowe. Należy jednak wystrzegać się mocno reklamowego Twój przewodnik po rynku Forex charakteru (o tym niżej), ponieważ – zamiast otrzymać informację o dacie publikacji notki – poznasz cennik artykułów sponsorowanych. Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez OBTK w celu przedstawienia oferty. Dziennikarze, pracujący w ciągłym niedoczasie, nie mogą przeznaczyć zbyt dużej ilości czasu na czytanie długich tekstów.

Wybierz odpowiedni format

Przed wysyłką pierwszej informacji należy ustalić jej szablon, a podczas jej tworzenia przestrzegać pewnych określonych zasad. Ułatwi to dziennikarzom dalszą pracę z materiałem i zwiększy szanse na jego publikację. Kto powiedział, że informacja prasowa nie musi zawierać elementów SEO? Odpowiednio dobrane frazy, właściwe formatowanie tekstu, podpis zamieszczanych grafik, zwiększasz szansę na lepszą widoczność komunikatu w wynikach wyszukiwania Google. W niedzielne przedpołudnie w studiu Polsatu News goszczą dziennikarze wiodących tytułów prasowych i internetowych. Dyskutują, komentują i oceniają najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

Jak pisać informacje prasowe? Przykłady

Tekst daj do przeczytania osobie postronnej, a następnie „przepuść” treść przez odpowiednie narzędzia. Zgodnie z definicją, informacja prasowa to nic innego jak news na temat funkcjonowania konkretnej firmy. To jedno z najstarszych narzędzi wykorzystywanych w działaniach PR. Organizowanego eventu, wprowadzania na rynek innowacyjnego produktu. Chociaż dla wielu osób tego rodzaju komunikaty stanowią już relikty przeszłości, informacja prasowa wciąż jest żywa i nadal może przynosić założone cele. Skuteczne budowanie relacji z mediami to  znajomość mediów i ich odbiorców, ale też znajomość potrzeb dziennikarzy, odpowiednio częsty kontakt czy terminowe odpowiadanie na zapytania.

Zmiany w ramówce Polsatu. Krótsze „Wydarzenia”

Masz coś ważnego do przekazania swoim klientom – obecnym i potencjalnym? Chcesz, aby ta informacja dotarła do najszerszego grona odbiorców? Wciągająca informacja prasowa – oto twoje wsparcie w działaniach PR. Skorzystaj z poniższych wskazówek, dzięki którym Kryteria niezawodności brokera nauczysz się przekazywać newsy w formie przystępnej dla odbiorców. Prasę charakteryzuje nie tylko różnorodność kanałów dotarcia do odbiorców, ale również to, że jeden sprzedany egzemplarz tytułu drukowanego generuje wiele kontaktów czytelnika z reklamą.

„Nowy dzień” prosto z Sopotu. Wydania specjalne podczas Polsat SuperHit Festiwal

Subskrypcje cyfrowe, nie będące repliką wydania drukowanego, raportują 2 tytuły. Tytuły te także mają rozpowszechnianie w postaci e-wydań. Treści prasowe na stronach internetowych, obecnych w wynikach Polskich Badań Internetu, ma 98 tytułów. Aby komunikat prasowy był skuteczny, trzeba go przygotować w określony sposób. Właśnie dlatego od specjalisty ds PR wymaga się umiejętności tworzenia dobrych tekstów. Nie wszystkie redakcje przedrukują całość komunikatu, ale wybiorą jego określone fragmenty – dlatego konstrukcja tekstu jest tak ważna.

„Publikowanie notek nie pomoże w zdobyciu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania”. Są to często powtarzane mity, które nie działają na korzyść komunikatów dla 8 wierny i znaku rezerwy znakiem stosowania przepisów które będzie kwestionować swoje mediów. Przykłady ułatwią wdrożenie wyżej wymienionych elementów. Informacja prasowa nie musi być suchym komunikatem, który składa się wyłącznie z tekstu.

No właśnie, co jest potrzebne, by budować relacje medialne? Kryzys w PR ma charakter nagły i może mieć dotkliwe konsekwencje dla działalności organizacji, ale można się do niego odpowiednio przygotować. Istnieją narzędzia, które pozwolą przeprowadzić organizację przez ten trudny czas i zminimalizować ryzyko zaistnienia… Zasada odwróconej piramidy oznacza, że najbardziej ważne informacje podajesz na początku materiału, a najmniej ważne – na jego końcu. Kluczowy jest pierwszy akapit – on powinien streszczać najważniejsze wątki tekstu (i odpowiadać na wszystkie pytania dziennikarskie). Umieść tam wszystkie najważniejsze informacje – ten akapit jest najczęściej kopiowany.

Prowadzi także badania czytelnictwa tytułów prasowych. Pokazujemy liczbę użytkowników (ru) oraz liczbę odsłon (pv) stron internetowych. Zbieramy także dane o wielkości profili Wydawców w mediach społecznościowych. Obecnie jest to Facebook, w danych za II kwartał rozszerzymy dane o inne platformy. Dziś prasa to nie tylko płatne lub bezpłatne dzienniki i magazyny drukowane.

Naprzeciw siebie siądą dziennikarze różnych poglądów. Komunikat prasowy powinien zawierać konkretne informacje, fakty, liczby i przykłady. Im ich więcej, tym lepiej (ale nie należy też przesadzać w drugą stronę). Pierwszą informację o czasie zawiera data wysyłki komunikatu. Nawet, gdy ktoś znajdzie ten komunikat po dłuższym czasie, dzięki temu zorientuje się, z kiedy pochodzi materiał. Ale wydarzenie opisane w komunikacie niekoniecznie musi rozgrywać się w tym samym czasie, co data nadania komunikatu – przykładem może być komunikat, który dopiero coś zapowiada.

Powinien być nośny informacyjnie i zachęcać do zapoznania się z dalszą częścią. Na tym etapie musisz jednak przedstawić wszystkie najważniejsze informacje. Informacja o nim jest już poniekąd zawarta w polu, w którym podaje się miejsce i datę wysyłki komunikatu. Jednak nie zawsze wydarzenie rozgrywa się tam – firma może komunikować na przykład otwarcie nowej siedziby regionalnej. Dlatego precyzyjne określenie miejsca w tekście głównym ma również duże znaczenie.

  1. Chodzi o przekazanie informacji w szerszym kontekście – z wszelkimi detalami.
  2. Będzie zatem szukał wszystkich informacji o kontekście wydarzenia.
  3. Zaufaj naszej agencji – copywriting to nasza codzeinność.
  4. Chcesz, aby ta informacja dotarła do najszerszego grona odbiorców?
  5. Jeżeli nie wzbudzi zainteresowania i nie będzie się wyróżniać, przepadnie w czeluściach skrzynki pocztowej dziennikarza.
  6. Kluczowy jest pierwszy akapit – on powinien streszczać najważniejsze wątki tekstu (i odpowiadać na wszystkie pytania dziennikarskie).

W tabeli przedstawiono wyniki dla poszczególnych kategorii tytułów. Prowadzący będą łączyć się z rozmówcami za pośrednictwem łącz internetowych.

Zazwyczaj ma formę tekstu, czasem dołączane są do niego załączniki w formie zdjęć lub grafik, dodatkowych tabel, nagrań audio lub wideo. Zastanawiasz się, jak pisać informacje prasowe mające szansę na publikację? Przed tobą spore wyzwanie, ponieważ musisz uwzględnić oczekiwania dziennikarzy i potrzeby odbiorców. Dlatego skorzystaj z poniższych wskazówek, które mogą ułatwić napisanie dobrej notki do prasy.

Im dalsze akapity – tym na bardziej szczegółowe informacje możesz sobie pozwolić. Warto także skorzystać z możliwości, jakie daje interaktywna informacja prasowa. W przeciwieństwie do pozostałych, tworzy się ją za pośrednictwem edytora, np.

Weź też pod uwagę, że codziennie do skrzynki przeciętnego dziennikarza wpada kilkadziesiąt komunikatów pochodzących z różnych firm. Dlatego dobrze napisany komunikat prasowy jest zwięzły i najlepiej, jeśli nie przekracza dwóch stron. Wyzwaniem jest stworzyć komunikat, który zaciekawi i zaintryguje. Taki, który wzbudzi zainteresowanie dziennikarzy i zostanie opublikowany w poczytnych serwisach internetowych.

Informacja prasowa dla dziennikarzy kojarzy ci się z krótkim treściwym komunikatem? W tym względzie nic się nie zmieniło – nie należy przesadzać z długością notki. Ludzkie oko bywa zawodne, dlatego nie warto polegać wyłącznie na sobie.

Dzięki niemu można szybko i wygodnie wzbogacić treść o grafiki, filmy itp., a przy tym zapewnić łatwy dostęp do notki dziennikarzom. Najważniejszy jest tytuł – to on decyduje o „być albo nie być” informacji prasowej. Jeżeli nie wzbudzi zainteresowania i nie będzie się wyróżniać, przepadnie w czeluściach skrzynki pocztowej dziennikarza.

Wpływa na to liczba osób czytających jedno wydanie oraz wielokrotny powrót do czasopisma przez jednego czytelnika. Sago Media to zaufana agencja copywriterska, której specjalnością jest pisanie tekstów na strony internetowe. Korzystanie ze wsparcia internetowych programów pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jednak musisz mieć na uwadze to, że narzędzia nie wyeliminują wszystkich błędów. Jeżeli w treści pojawiają się elementy graficzne czy inne materiały, należy dołączyć je do “paczki” wysyłanej dziennikarzowi. Zamierzeniem autorów nie jest wykorzystywanie oraz nadużywanie wizerunku i dobrego imienia opisywanych podmiotów.

Dowiesz się, jakie tematy nadają się do umieszczania w informacjach prasowych i kiedy warto skorzystać z zewnętrznego wsparcia. Czy wiesz, że komunikaty prasowe uważane są za jedno z najbardziej wiarygodnych i zaufanych źródeł informacji dla ok. 27% dziennikarzy z rynków regionu APAC (Azja-Pacyfik)? Natomiast w Polsce z informacji prasowych korzysta aż 77% dziennikarzy. Dlatego warto większą wagę przywiązywać do notek dla mediów.

Jeśli przygotowujesz informację prasową do wysyłki, musisz zadbać o odpowiedni format. Najbardziej znienawidzony przez dziennikarzy jest .pdf – głównie z powodu jego utrudnionej edytowalności. Komunikaty pisane są w tonie marketingowym, entuzjastycznym wobec danej organizacji i jej wyjątkowych osiągnięć.

Jeśli dodatkowo dostosujesz komunikat do zasad SEO, ułatwisz też internautom dotarcie na Twoją stronę firmową. Przeglądając Twoją informację prasową, dziennikarz będzie także zainteresowany odpowiedzią na pytanie “Jak? Jak stanowisko nowego pracownika ma się do struktury firmy? Dlatego dbaj o wyjaśnienie kontekstu opisywanego tematu. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego przed wysyłką komunikatów prasowych należy przygotować jego szablon.

Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu działań PR, agencja bezpiecznie przeprowadzi Cię przez cały proces. Mimo że wysyłasz informacje prasowe dla dziennikarzy, muszą one przyciągnąć uwagę potencjalnych użytkowników serwisu. Aby notka wzbudziła zainteresowanie już od pierwszego kliknięcia i nie znudziła odbiorców, warto zastosować zasadę odwróconej piramidy.

Leave a Reply