11 Mar

Nowy sondaż prezydencki Zdecydowana przewaga jednego kandydata

Dodał, że formalna decyzja PO co do kandydata zapadnie późną jesienią, a “domniemanie tej decyzji jest bardzo wyraźne”. “Na razie, w moim przekonaniu, Rafał Trzaskowski – zwłaszcza po wyborach samorządowych – nie ma tutaj żadnej konkurencji” – podkreślił. Szef MSWiA pytany był o informację medialną, że otoczenie Donalda Tuska podjęło decyzję o przeprowadzeniu prawyborów w PO, które wyłonią kandydata tej partii w wyborach na głowę państwa.

Skąd tak niskie poparcie, skoro Jacek Majchrowski od 2002 r. wygrywał wszystkie wybory?

Jeśli chodzi o frekwencję wyborczą, 55 proc. Respondentów odpowiedziało, że “zdecydowanie” weźmie udział w wyborach, jeśli odbyłyby się w najbliższą niedzielę. “raczej” wzięłoby w nich udział. Odpowiedź “zdecydowanie nie” wybrało 11 proc.

Byli wyborcy Bidena zawiedzeni prezydentem

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydowali także Łukasz Gibała oraz Małgorzata Wassermann (Prawo i Sprawiedliwość). Obecnie wiele wskazuje na to, że prezydent miasta Jacek Majchrowski nie będzie ubiegał się o reelekcję w 2024 roku, choć informacje te pozostają niepotwierdzone. Tuż za nim znalazł się kandydat PiS Łukasz Jak wybrać pośrednika nieruchomości Kmita, chociaż oficjalnie nie potwierdził jeszcze startu w wyborach. Trudno się także dziwić — poseł z Olkusza w badaniu zajmuje dopiero czwarte miejsce z wynikiem 13,6 proc. To poparcie mniejsze niż to, które w poprzednich sondażach uzyskała jego koleżanka z partii, startująca w poprzednich wyborach Małgorzata Wassermann.

Michał Kołodziejczak odwiedził bazar. Pokazał wyniki kontroli

Głosów w stanach wahających się, które odebrałby Trumpowi i Bidenowi głosy w mniej więcej równym stopniu. Według sondażu Joe Biden mógłby utrzymać ten stan. Głosów, co daje mu dwa punkty przewagi nad Donaldem Trumpem z 45 proc. To bezpieczniejszy margines w porównaniu z wynikiem wyborów w 2020 r., kiedy Biden otrzymał 49,4 proc.

Sondaż: w wyborach europejskich KO i PiS uzyskają tyle samo mandatów

Tomasz Siemoniak powiedział, że w jego ocenie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie ma “żadnej konkurencji” w PO w kontekście tego, kogo partia wystawi w wyborach prezydenckich w 2025 r. “Uważam, że jest najmocniejszym kandydatem” – powiedział. Wielu Amerykanów jest niezadowolonych ze stanu swojego kraju.

Podium zamyka prof. Stanisław Mazur z wynikiem 14,4 proc. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą wynika, że Jacek Majchrowski może liczyć na zaledwie 9,79 proc. Głosów potencjalnych wyborców, co plasuje go na czwartej pozycji wśród wszystkich kandydatów uwzględnionych przez OGB. Z badania wynika, że najniższym poparciem cieszy się Daria Gosek-Popiołek (6,3 proc., Lewica).

Sondaż wyborczy: PiS na prowadzeniu. Poza Sejmem PSL, Porozumienie i Kukiz’15

— chociaż demokrata spędził ostatnio kilka dni w “swoim” stanie podczas kampanii wyborczej, w tym zatrzymał się w swoim rodzinnym Scranton. W wyborach cztery lata temu Biden (50 proc.) nadal wyraźnie wyprzedzał Trumpa (48,8 proc.). Na trzecim miejscu znalazł się z kolei Aleksander Miszalski z poparciem 19,03 proc. (Platforma Obywatelska).

Przecież Jacek Majchrowski w 2018 r. Zdobywał władzę wspólnie z PO, a w ostatnich latach zbliżył się do PiS i bardzo ciepło wypowiadał o Małgorzacie Wassermann mając polityków Platformy we władzach miasta. Hiszpański rząd mówi o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 37,5 godziny. Dla branży turystycznej byłby to spory kłopot i jeszcze większe koszty – obecnie szacowane na 2,35 miliarda euro rocznie. Ukraina zachęca państwa NATO do przechwytywania rosyjskich rakiet nad jej terytorium. Sojusznicy milczą w tej sprawie, eksperci zachęcają do dostaw sprzętu zamiast bezpośredniego angażowania się.

Z sondażu Ogólnopolskiej Grupy Badawczej wynika, że w grze o fotel prezydencki w Krakowie liczy się jeszcze dwóch poważnych kandydatów. Na Małgorzatę Wassermann, która w 2018 roku przegrała w II turze głosowania z Jackiem Majchrowskim chęć głosowania wyraziło 19,54 proc. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. Badanych zagłosowałoby na PiS, 22 proc. Na Koalicję Obywatelską, a 14 proc.

Wyprzedza ją Rafał Komarewicz z wynikiem 7,86 proc. Głosów (Trzecia Droga). Kto zostanie nowym prezydentem Krakowa? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy Małopolski, którzy w przyszłym roku ruszą do urn aby oddać głos w zbliżających się wyborach samorządowych. Jako pierwszy swoją kandydaturę na najważniejsze stanowisko w Krakowie ogłosił rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur. Wiemy także, że o fotel prezydenta ubiegać będzie się poseł Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Andrzej Duda, lider Polski 2050 Szymon Hołownia i premier Mateusz Morawiecki to liderzy rankingu zaufania – wynika z sondażu CBOS. Największą nieufność ankietowani wyrażają wobec szefa PO Donalda Tuska, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Najwięcej, bo 28,3 proc. Respondentów, wskazało, że zagłosowałoby na Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z Polski 2050, na którego chciałoby zagłosować 24,0 proc. Trzecie miejsce zajął Tobiasz Bocheński z Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając poparcie 16,1 proc.

Podium zamyka Szymon Hołownia. Wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Trzeciej Drogi zdobył głosy 23,1 proc. 13 amerykańskich kongresmenów, w tym przewodniczący komisji ds. Polska na czele krajów z największym poparciem dla populistycznych partii! – grzmi Fundacja Wolności Gospodarczej. Szukania populistów należałoby zacząć od Parlamentu Europejskiego.

  1. To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy Małopolski, którzy w przyszłym roku ruszą do urn aby oddać głos w zbliżających się wyborach samorządowych.
  2. Sondaż został wykonany przez firmę SW Research na grupie 500 osób.
  3. (RASP) jest zabronione.
  4. Na początku listopada 2023 r., czyli już po wygranych przez nową koalicję wyborach, Borys ogłosił, że nie będzie startował w kolejnym konkursie na prezesa.

Respondentów, a na dziennikarkę Dorotę Gawryluk zaledwie 0,2 proc. Badanych wskazało, że zagłosowałoby na inną osobę. Nowa koalicja nie spieszyła się jednak z poszukiwaniami Finexo Forex Broker-przegląd i informacje Finexo następców. Kolejny konkurs został rozpisany dopiero w połowie marca. Od tamtego momentu postępowanie kwalifikacyjne było przedłużane już dwa razy.

Liderem poparcia wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy jest Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu”. Ankietowanych ma zaufanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek (wzrost o 3 pkt proc.). Ankietowanych (wzrost o 1 pkt). Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych zaufaniem zajmują ex aequo lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz premier Mateusz Morawiecki. Obu politykom ufa po 41 proc.

Z kolei wicepremierowi, ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi ufa 21 proc. Ankietowanych, a nie ufa mu 48 proc. Ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi ufa 21 proc. Badanych, a nie ufa – 50 proc.

Wyniki sondażu pokazały również, że 26,4 proc. Respondentów nie wie lub nie jest pewna, Ethereum: USD/ETH (ETH=) Cena zmienia kolor na zielony na kogo oddałoby głos. Proces wyłaniania nowego zarządu PFR trwa już blisko pół roku.

Respondentów odpowiedziało “zdecydowanie tak”, 28 proc. Udzieliło odpowiedzi “raczej tak”. Odpowiedź “zdecydowanie nie” wybrało 3 proc. Zdania nie miało 7 proc. W sondażu Kantar Public dla tygodnika “Polityka” zapytano Polaków, czy kraje NATO, w tym Polska, powinny zbrojnie, z udziałem wojska pomóc Ukrainie w wojnie z Rosją. Respondentów odpowiedziało “zdecydowanie tak”, 23 proc.

Ze sformułowaniem “wojna w Ukrainie pokazała, że obóz rządzący zawsze prowadził dobrą politykę zagraniczną i miał rację w ocenie Rosji, a opozycja i UE się myliły” zgadza się 45 proc. Nie zgadza się 34 proc., a 21 proc. Mówi, że “trudno powiedzieć”. Na drugim miejscu uplasował się kandydat PiS.

Rosną wydatki, ale rośnie też zadłużenie miasta. Z kolei zdecydowanym liderem sondażu pozostaje Łukasz Gibała, na którego zagłosowałoby 30,19 proc. Im bliżej wyborów, tym z większą uwagą mieszkańcy Krakowa śledzą najnowsze sondaże przedwyborcze, które pokazują nastroje polityczne krakowian. Jedno z najnowszych badań zostało wykonane na zlecenie stowarzyszenia Lepszy Kraków, którego założycielem jest prof. Stanisław Mazur. Sondaż został wykonany przez firmę SW Research na grupie 500 osób.

Jacek Majchrowski (na zdjęciu) sprawuje swoją funkcję nieprzerwanie od 2002 roku, co sprawia, że jest najdłużej urzędującym prezydentem w historii Krakowa. — PO ma w Krakowie trudną sytuację również dlatego, że nie jest oczywiste, czy tu rządziła, czy była w opozycji. Głosowanie na Kuliga jest głosem za kontynuacją, na Gibałę — za zmianą. A w przypadku Kmity i Miszalskiego?

Jednak tylko 29 proc. Wyborców twierdzi, że zwróciłoby “dużą” uwagę na jego problemy prawne. Trump jest również sądzony za szturm na Kapitol 6 stycznia 2021 r. I za posiadanie tajnych dokumentów w swojej prywatnej rezydencji na Florydzie.

Leave a Reply